Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica

Jesteś tutaj:

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Poziom: studia jednolite magisterskie

Czas trwania: 5 lat (10 semestrów)

Uzyskany tytuł: magister

Jeśli pasjonuje cię praca z dziećmi, chcesz pracować w przedszkolu lub klasach I – III szkoły podstawowej to studia te są właśnie dla ciebie. Jako absolwent/-ka otrzymasz tytuł zawodowy magistra pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz uzyskasz kwalifikacje nauczycielskie i stosowne uprawnienia.

Zdobądź wiedzę od najlepszych i nawiąż bezcenne kontakty w środowisku związanym z edukacją najmłodszych. Dzięki zajęciom prowadzonym przez praktyków zdobędziesz aktualną i poszukiwaną na rynku pracy wiedzę. Duża część zajęć odbywa w formie ciekawych warsztatów, ćwiczeń i projektów.

W trakcie studiów zdobędziesz interdyscyplinarną wiedzę dotyczącą pedagogiki, psychologii, czy filozofii. Nauczymy cię rozwiązywać społeczne problemy wychowawcze. Będziesz przygotowany/-a merytorycznie i metodycznie w różnych dziedzinach edukacji, w tym współczesnych technikach informacyjnych oraz podstawach nauczania języka obcego w przedszkolu i klasach I-III. Pokażemy ci jak diagnozować zróżnicowane możliwości dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym determinowane przez różne czynniki. Nauczysz się wspierania ich rozwoju także w ramach edukacji integracyjnej i włączającej.

Studiując w SWPW dowiesz się jak komunikować się i współpracować, by skutecznie współdziałać ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w działalność wychowawczo-edukacyjną, w tym z rodzicami, innymi nauczycielami i specjalistami. Będziesz dysponować wrażliwością etyczną, empatią, otwartością, refleksyjnością oraz postawą prospołeczną i poczuciem odpowiedzialności za własny rozwój zawodowy, integralny rozwój uczniów i podejmowane działania pedagogiczne. Zdobędziesz kompetencje niezbędne do systematycznego doskonalenia jakości własnej pracy, w tym umiejętnego korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Nasze atuty

Absolwenci o nas

avatar studencki Włodkowic to bardzo dobra uczelnia. Dba o swoich studentów. 
avatar studencki Podczas trwania moich studiów przekonałam się, że warto było podjąć decyzję o rozpoczęciu studiów właśnie w tej szkole. Bardzo ciekawe zajęcia, spotkania z wykładowcami, którzy na co dzień zajmują się tym, czego uczą. Polecam.

zadowolenie

przygotowanie do pracy

Aplikuj

  1. Przygotuj dokumenty do rejestracji internetowej:
    • świadectwo dojrzałości
    • dowód osobisty
    • zdjęcie legitymacyjne w formie elektronicznej
  2. Przejdź do E-REKRUTACJI otwiera się w nowej karcie i wypełnij formularz rekrutacyjny
  3. Dostarcz wymagane dokumenty (pocztą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / pocztą tradycyjną lub osobiście)

Czesne

Czesne w roku akademickim 2024/25 wynosi 2700 zł za semestr.

Sprawdź, jak obniżyć czesne

Opłaty w ratach


Wpisowe

Jednorazowa, bezzwrotna opłata rekrutacyjna z tytułu podjęcia studiów w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku wynosi 85 zł. Wpłaty prosimy dokonywać na numer konta:

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku
al. Kilińskiego 12, 09-402 Płock
Santander Bank Polska s.a. 78 1090 1333 0000 0000 3300 9288

Kontakt 

Sekretariat Komisji Rekrutacyjnej
09-402 Płock, al. Kilińskiego 12, budynek A, pokój nr 1
tel. 24 36 64 100, 36 64 150
661 121 122 - dyżur poniedziałek - niedziela w godz. 8:00 - 18:00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

czynny:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 8:00 - 15:00
środa w godz. 8:00 - 17:00
pierwsza i druga sobota miesiąca w godz. 8:00 - 15:00

 

rekrutacja

STUDIA PIERWSZEGO (LICENCJAT, INŻYNIER)
I DRUGIEGO (MAGISTER) STOPNIA
ORAZ JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Iława

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Wyszków

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polityka prywatności | Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Strona internetowa Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku została sfinansowana w ramach realizacji projektu:  „Równość w edukacji 2.0 - kompleksowy program wsparcia w zakresie dostępności w Szkole Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych