Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica

Jesteś tutaj:

Władze uczelni

Rektor Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku

prof. SWPW dr hab. inż. Zbigniew Paweł Kruszewski

Absolwent Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych na Politechnice Warszawskiej. W 1982 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk technicznych, zaś w 2002 r. doktora habilitowanego nauk humanistycznych. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych i kierownikiem wielu prac naukowych wykonywanych na zlecenie krajowych i zagranicznych podmiotów gospodarczych oraz placówek naukowych. Prezes Towarzystwa Naukowego Płockiego.

Od 2007 roku Przewodniczący Rady Towarzystw Naukowych przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

W 2009 roku otrzymał tytuł „Honorowego Profesora” Jarosławskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. K. D. Uszyńskiego w Jarosławiu (Federacja Rosyjska).
22.03.2016 r. został odzanczony medalem "Zasłużony dla Płocka". 

Szanowni Państwo,
wybór studiów to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy w swoim życiu. Dlatego warto wybrać uczelnię o ustalonej renomie zarówno w zakresie poziomu kształcenia, jak i prowadzonych badań naukowych, współpracującą ściśle z licznymi pracodawcami sektora państwowego i prywatnego oraz z zagranicznymi ośrodkami uniwersyteckimi.

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku jest taką uczelnią. Niemal 25 lat istnienia i kilkadziesiąt tysięcy absolwentów sprawiają, że SWPW należy do najstarszych i największych uczelni niepaństwowych w kraju. Stanowią także rękojmię jej ugruntowanej pozycji jako ośrodka akademickiego i jako kuźni kadr dla największych przedsiębiorstw w Polsce.

Priorytetem jest dla nas jakość edukacji. Kształcimy na ośmiu atrakcyjnych kierunkach studiów i kilkudziesięciu specjalnościach, oferując studia I i II stopnia nie tylko w Płocku, ale także w Filii w Wyszkowie i w Filii w Iławie. Gwarantujemy znakomitą atmosferę nauki, stabilne opłaty za studia, stypendia socjalne i naukowe oraz rozbudowany system pomocy materialnej, na który składają się zniżki lub całkowite zwolnienia z czesnego. W ramach współpracy międzynarodowej rozwijana jest wymiana studentów, organizowane są praktyki i staże studenckie. Zajęcia odbywają się w nowoczesnych salach wykładowych. Stwarzamy też świetne warunki do uprawiania sportu – nasze

Centrum Sportowo-Rekreacyjne stało się miejscem narodzin wielu wybitnych karier sportowych o zasięgu międzynarodowym.

We wchodzeniu na rynek pracy pomaga Biuro Karier Zawodowych, wspierające studentów i absolwentów w wyborze drogi rozwoju kariery zawodowej oraz ułatwiające znalezienie zatrudnienia odpowiadającego ich kwalifikacjom i aspiracjom. Działa także wiele inicjatyw mających na celu kształtowanie przedsiębiorczych postaw poprzez organizację spotkań z ludźmi biznesu, motywujących szkoleń i warsztatów. Jako że nauka współcześnie towarzyszy nam przez większą część zawodowego życia, zapewniamy dostęp do najnowszej wiedzy w blisko 40 specjalnościach wykładanych także w ramach studiów podyplomowych.

Studia są wielką przygodą. To nie tylko czas poszerzania wiedzy, kształtowania kompetencji, ale też nawiązywania kontaktów osobistych i budowania fundamentów swojego przyszłego życia. Zróbmy to wspólnie.

prof. SWPW dr hab. inż. Zbigniew Paweł Kruszewski
Rektor Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku

Prorektor ds. kształcenia

dr inż. Robert Żak

Prorektor ds. studenckich

dr hab. Małgorzata Kamińska prof. SWPW

Prorektor ds. rozwoju

dr Joanna Koprowicz

Prorektor ds. Filii

dr Henryk Goryszewski

Aktualności

Fanpage Facebook (otwiera się w nowej karcie)Kanał You Tube (otwiera się w nowej karcie)Polityka prywatności | Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Strona internetowa Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku została sfinansowana w ramach realizacji projektu:  „Równość w edukacji 2.0 - kompleksowy program wsparcia w zakresie dostępności w Szkole Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych