Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica

Jesteś tutaj:

To było niezwykłe spotkanie. Aulę wykładową zamieniliśmy na aulę ratusza. W roli „wykładowcy” wystąpił Andrzej Nowakowski, Prezydent Miasta Płocka. Studenci kierunku Administracja mogli porozmawiać na temat funkcjonowania samorządu i jego praktycznych aspektów. Jak podkreślał pan prezydent to właśnie samorząd jest sercem demokracji, a jego głównym priorytetem powinno być zaspokajanie potrzeb mieszkańców.

Płock stał się przykładem do omówienia wielu aspektów samorządu terytorialnego. Poruszane były kwestie dotyczące kompetencji, finansów, współpracy z otoczeniem społeczno – gospodarczym. Mówiono o kwestia budżetowych, wydatkach i planach na przyszłość. Nie zabrakło dyskusji. Dotyczyła ona m.in. elementów ogólnomiejskich takich jak sieć kolejowa, czy program Mieszkania na start.. Pojawiały się pytania bardzo szczegółowe np. o remonty konkretnych ulic, czy miejsca parkingowe.

Było to z pewnością niezwykle wartościowe spotkanie, niosące ze sobą wiele praktycznej wiedzy, spostrzeżeń i wartościowych elementów dla przyszłych administratywistów.

rekrutacja

STUDIA PIERWSZEGO (LICENCJAT, INŻYNIER)
I DRUGIEGO (MAGISTER) STOPNIA
ORAZ JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Iława

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Wyszków

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polityka prywatności | Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Strona internetowa Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku została sfinansowana w ramach realizacji projektu:  „Równość w edukacji 2.0 - kompleksowy program wsparcia w zakresie dostępności w Szkole Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych