Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica

Jesteś tutaj:

Art brut, sztuka samorodna oraz dzieła twórców odkrytych w projekcie OTO JA były tematem spotkania, które odbyło się w Bibliotece Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Wykład i prezentację poprowadziła mgr Beata Jaszczak. W drugiej części spotkania miały miejsce warsztaty plastyczne. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac z kolekcji. Kolekcja sztuki samorodnej OTO JA gości w progach naszej Uczelni od 2023 roku.

Wyrażenie ART BRUT pochodzi z języka francuskiego i oznacza: art – sztuka, brut – surowy. Wyrażeniem "sztuka surowa", Jean Dubuffet nazwał w 1945 roku twórczość dzieci, artystów naiwnych i ludzi psychicznie chorych.

 

Spotkanie z art brutem 1 Spotkanie z art brutem 2

 

  

rekrutacja

STUDIA PIERWSZEGO (LICENCJAT, INŻYNIER)
I DRUGIEGO (MAGISTER) STOPNIA
ORAZ JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Iława

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Wyszków

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polityka prywatności | Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Strona internetowa Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku została sfinansowana w ramach realizacji projektu:  „Równość w edukacji 2.0 - kompleksowy program wsparcia w zakresie dostępności w Szkole Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych