Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica

Jesteś tutaj:

4 listopada nasi studenci i wykładowcy uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu pt. Krytycznie – twórczo – dla dobra wspólnego: powrót do idei mądrości w edukacji. Wykład wygłosił prof. dr hab. Krzysztof J. Szmidt. Wykład odbył się w ramach projektu „Cykl interdyscyplinarnych spotkań naukowych - Nauka i Wiedza w praktyce”.
Dziękujemy Towarzystwu Naukowemu Płockiemu za współpracę.

prof. dr hab. KRZYSZTOF J. SZMIDT jest pedagogiem, kierownikiem Katedry Edukacji Artystycznej i Pedagogiki Twórczości na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego, członkiem Sekcji Pedagogiki Sztuki Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN, profesorem zwyczajnym UŁ.
Jest autorem wielu prac naukowych i metodycznych z zakresu wychowania do kreatywności, edukacji kulturalnej i pedagogiki społecznej, w tym pierwszego w Polsce podręcznika akademickiego „Pedagogika twórczości” (GWP 2007; 2013) oraz redaktorem pierwszego w Polsce tomu Metody pedagogicznych badań nad twórczością. Teoria i empiria (2009).
Współautor podręczników do lekcji twórczości „Porządek i przygoda”, „Żywioły” oraz „kultowego” już projektu kształcenia zintegrowanego „Przygoda z klasą” (WSiP). Autor oryginalnej koncepcji pomocy w tworzeniu — treningu kreatywności (Eksploracje — kombinacje — transformacje), opublikował dwa popularne podręczniki do treningu kreatywności: „Trening kreatywności” (2013b) oraz „Sesje twórczej pomysłowości” (Helion 2016).
Superwizor treningu twórczości Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. Uczestniczką prowadzonego przez niego treningu twórczości była noblistka Olga Tokarczuk. Ekspert i doradca Zarządu Głównego Odyssey of Mind Poland, współautor programu edukacji kulturalnej dla Łodzi. Od trzydziestu lat opiekun naukowy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem, od czterech lat opiekun Szkoły Podstawowej „Pracownia” w Łodzi, realizującej model szkoły twórczej. Kierownik naukowy projektu „Szkoła Wspierająca Uzdolnienia”, realizowanego przez szesnaście lat w szkołach płockich. Stały konsultant naukowy w Ośrodku Twórczej Edukacji „Kangur” w Krakowie.
Przewodniczący rad naukowych serii Wydawnictwa UŁ „Edukacja dla mądrości” i „Terapia i Wychowanie”. Napisał kilkadziesiąt artykułów naukowych i popularnonaukowych, gościł jako mówca na wielu polskich i międzynarodowych konferencjach naukowych i metodycznych.

rekrutacja

STUDIA PIERWSZEGO (LICENCJAT, INŻYNIER)
I DRUGIEGO (MAGISTER) STOPNIA
ORAZ JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Iława

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Wyszków

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polityka prywatności | Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Strona internetowa Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku została sfinansowana w ramach realizacji projektu:  „Równość w edukacji 2.0 - kompleksowy program wsparcia w zakresie dostępności w Szkole Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych