Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica

Jesteś tutaj:

Miło nam poinformować, że Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku otrzymała zgodę na prowadzenie nowego kierunku studiów: PRAWO w BIZNESIE!!! Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą 459/2023 z dn. 29 czerwca 2023 r. wydało opinię pozytywną umożliwiającą uruchomienie studiów. W ocenie PKA studia na kierunku prawo w biznesie na poziomie studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym mają związek ze strategią uczelni oraz spełnione są warunki ich prowadzenia.

Prawo w biznesie to innowacyjny i unikatowy na lokalnym rynku edukacyjnym kierunek. Pozwala zdobyć gruntowną i przede wszystkim praktyczną wiedzę, niezbędną do prowadzenia spraw na styku prawa i biznesu w różnych obszarach, zarówno w dużych firmach, jak i przy prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Program studiów został opracowany przy aktywnym udziale partnerów zewnętrznych.

TRWA REKRUTACJA
tel. 24 366 41 00, 366 41 50, 661 121 122
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

O nowym kierunku

Prawo w biznesie jest praktycznym kierunkiem studiów łączącym prawne elementy prowadzenia działalności biznesowej i kompetencje menedżerskie. Program studiów opracowany został przy aktywnym udziale partnerów zewnętrznych.

Studiując Prawo w biznesie zdobędziesz  gruntowną i praktyczną wiedzę, niezbędną do prowadzenia spraw na styku prawa i biznesu. Absolwent przygotowany będzie do pracy w różnego rodzaju firmach i instytucjach, a także do podejmowania własnej działalności gospodarczej. Będzie potrafił działać w zróżnicowanych warunkach.

Prawo w biznesie różni się od studiów prawniczych, rozumianych w „tradycyjny” sposób. Uzyskane w trakcie studiów umiejętności i kompetencje dają szerokie perspektywy prowadzenia i obsługi prawnej podmiotów biznesowych.  Zdobyta interdyscyplinarna wiedza łączy aspekty i regulacje prawne prowadzenia działalności gospodarczej i funkcjonowania przedsiębiorstw.

Nauczysz się rozwiązywania problemów biznesowych przy wykorzystaniu wiedzy prawniczej i zdobytych kompetencji. Będziesz kształcił się pod okiem ekspertów i profesjonalistów, prawników na co dzień praktykujących w największych i najbardziej renomowanych firmach. Studia na kierunku Prawo w biznesie umożliwią ci zdobycie prestiżowego i cenionego zawodu.

Absolwent Prawa w biznesie uzyska kompetencje umożliwiające podjęcie zatrudnienia w działach prawnych, prawno-administracyjnych, organizacyjnych czy też do spraw kadrowych i księgowych.

Po ukończeniu studiów będziesz mógł:

 • rozpocząć własną działalność gospodarczą
 • podjąć zatrudnienie w:
  • organach administracji publicznej
  • instytucjach państwowych
  • kancelariach prawniczych
  • firmach reprezentujących różne sektory, zwłaszcza w ich działach prawnych i finansowych
  • bankach oraz firmach konsultingowych

rekrutacja

STUDIA PIERWSZEGO (LICENCJAT, INŻYNIER)
I DRUGIEGO (MAGISTER) STOPNIA
ORAZ JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Iława

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Wyszków

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polityka prywatności | Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Strona internetowa Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku została sfinansowana w ramach realizacji projektu: „Równość w edukacji 2.0 - kompleksowy program wsparcia w zakresie dostępności w Szkole Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych