Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica

Jesteś tutaj:

W dniu 22 listopada 2022 roku odbyło się IV SEMINARIUM PEDAGOGICZNE pod hasłem „Placówka opiekuńczo-wychowawcza typu rodzinnego jako instytucjonalna forma pieczy zastępczej”. Prelegentką była pedagożka i oligofrenopedagożka mgr Joanna Banach, która pełni funkcję dyrektorki regionalnej oraz pełnomocniczki zarządu Europejskiej Fundacji na Rzecz Osób Potrzebujących E.F.O.P. z Gorzowa Wlkp. z oddziałem w Ruszkowie na terenie powiatu gostynińskiego. Na co dzień koordynuje działalność 6 placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego oraz socjalizacyjnego, wspiera i motywuje dyrektorów tych placówek. Jest też założycielką oraz prezeską Fundacji na Rzecz Rodziny i Dziecka FRiDa w Gostyninie. Pani Joanna podzieliła się z uczestnikami seminarium swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie organizowania i koordynowania pieczy zastępczej. Przedstawiła uregulowania prawne systemu pieczy zastępczej oraz specyfikę funkcjonowania placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego. Zaprezentowała przykłady działalności takiej placówki w praktyce. Przybliżyła również formy współpracy E.F.O.P. z Kolegium Studiów Pedagogicznych i Wychowania Fizycznego SWPW w Płocku. W spotkaniu uczestniczyli studenci oraz wykładowcy Kolegium.

spotkanine screen

rekrutacja

STUDIA PIERWSZEGO (LICENCJAT, INŻYNIER)
I DRUGIEGO (MAGISTER) STOPNIA
ORAZ JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Iława

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Wyszków

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polityka prywatności | Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Strona internetowa Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku została sfinansowana w ramach realizacji projektu:  „Równość w edukacji 2.0 - kompleksowy program wsparcia w zakresie dostępności w Szkole Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych