Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica

Jesteś tutaj:

Koniec roku to moment podsumowań. Rok 2022 dobiega końca i zabiera ze sobą i to co było dobre, i to co było złe. Nasza Uczelnia rozwijała się, modernizowała, ale wszystkie nasze sukcesu w minionym roku pozostawały w cieniu konfliktu zbrojnego na Ukrainie.
Mamy nadzieję, że rozpoczynający się nowy, 2023 rok przyniesie nam wszystkim zdrowie, szczęście i wszelkie dobro, a Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku będzie umacniała swoją pozycję na rynku edukacyjnym. Niech 2023 będzie kolejnym rokiem rozwoju naszej Alma Mater.

A skoro o podsumowaniach mowa poniżej przypominamy kilka wybranych faktów, którymi żyliśmy w 2022 roku:

Solidarni z Ukrainą
Władze naszej Uczelni oraz cała społeczność akademicka czynnie włączyły się w pomoc ogarniętej wojną Ukrainie. W czerwcu odbyła się uroczystość bardzo ważna dla całej społeczności Włodkowica. Za znaczący wkład w rozwój oświaty i organizację działalności z uchodźcami z Ukrainy, przyjęcie naukowców, kobiet i dzieci nagrodzono pana prof. Zbigniewa Kruszewskiego, Rektora Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, prezesa Towarzystwa Naukowego Płockiego Medalem Narodowej Akademii Nauk Pedagogicznych Grigorij Skoworoda. Wręczyła go Pani sekretarz naukowa Narodowej Akademii Nauk Pedagogicznych Ukrainy, Profesor Swietłana Sysojewa.

Medal KEN dla dr. inż. Roberta Żaka
W trakcie ostatnich w tym roku kalendarzowym obrad Senaty naszej Uczelni (14.12.2022) Rektor SWPW prof. Zbigniew Kruszewski wręczył Prorektorowi ds. kształcenia, dr. inż. Robertowi Żakowi Medal Komisji Edukacji Narodowej. Medal przyznawany jest przez Ministra Edukacji i Nauki za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Nie tylko wykłady
W ciągu całego roku odbył się szereg spotkań, seminariów, warsztatów, szkoleń i konferencji naukowych. Niejednokrotnie miały one charakter międzynarodowy.

Sukcesy naszych studentów
Nasi studenci chętnie biorą udział w pracy Parlamentu Studentów oraz kół naukowych. Uczestniczą w konferencjach, szkoleniach i warsztatach. Organizują zbiórki okolicznościowe, wspierają placówki opiekuńcze, przygotowują akcje charytatywne. Odnoszą sukcesy w różnego rodzaju konkursach, m.in. w konkursie "Dyplom dla Płocka”. W tym roku doceniono trzy prace naszych studentów.

Włodkowic sygnatariuszem Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni.
W czerwcu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej odbyła się konferencja pod hasłem „Doświadczenia, praktyki i wyzwania społecznej odpowiedzialności uczelni”. Podczas konferencji reprezentująca naszą Uczelnię dr Joanna Koprowicz, Prorektor ds. rozwoju złożyła podpis pod Deklaracją Społecznej Odpowiedzialności Uczelni. Obecnie sygnatariuszami Deklaracji SOU jest 160 uczelni.

 

rekrutacja

STUDIA PIERWSZEGO (LICENCJAT, INŻYNIER)
I DRUGIEGO (MAGISTER) STOPNIA
ORAZ JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Iława

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Wyszków

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polityka prywatności | Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Strona internetowa Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku została sfinansowana w ramach realizacji projektu:  „Równość w edukacji 2.0 - kompleksowy program wsparcia w zakresie dostępności w Szkole Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych