Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica

Jesteś tutaj:

Informatyka

Poziom: studia I stopnia

Czas trwania: 3,5 roku (7 semestrów)

Uzyskany tytuł: inżynier

Specjalności:

Informatyk to jeden z najbardziej pożądanych zawodów na współczesnym rynku pracy. Informatycy zatrudniani są właściwie we wszystkich funkcjonujących obecnie firmach i podmiotach gospodarczych.

W trakcie studiów na kierunku Informatyka będziesz miał zajęcia nie tylko z doświadczonymi wykładowcami akademickimi, ale również z praktykami, ekspertami branży IT, którzy na co dzień pracują w małych start-up’ach oraz dużych firmach. Pod ich opieką zdobędziesz nowoczesną wiedzę informatyczną. Nabyte kompetencje i umiejętności dadzą ci przewagę na rynku pracy.

Studiując informatykę w SWPW nabędziesz wiedzę m.in. o budowie i funkcjonowaniu współczesnych komputerów oraz systemów operacyjnych, baz danych, czy języków programowania, sieci komputerowych, cyberbezpieczeństwa. Przekażemy ci praktyczne narzędzia umożliwiające udział w realizacji dużych projektów informatycznych. W programie studiów umieściliśmy także aktualne treści dotyczące tworzenia aplikacji internetowych, bezpieczeństwa systemów informatycznych, kryptografii, czy sztucznej inteligencji. Nauczymy cię rozwiązywać problemy i kreować rzeczywistość.

Robot Kuka wykorzystywany na zajęciach z przedmiotu Podstawy programowania robotów:

Nasze atuty

Dajemy ci możliwość kontynuowania nauki na studiach II stopnia (magisterskich) na kierunkach Administracja, Pedagogika i Zarządzanie.

porównanie informatyka

Nasi absolwenci świetnie radzą sobie na rynku pracy, co potwierdza powyższe zestawienie. Pochodzi ono z Ogólnopolskiego Systemu Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych, który dostarcza wiarygodnych informacji o sytuacji absolwentów polskich uczelni na rynku pracy.

Absolwenci o nas

avatar studencki Uważam, że w SWPW jest wysoki poziom nauczania co wynika z wysokich kompetencji Wykładowców. Wiedzę, którą nabyłem podczas studiów wykorzystuję w pracy zawodowej. Bardzo miło wspominam okres studiowania na SWPW i jeśli byłyby studia II stopnia po inżynierskich i byłaby możliwość studiowania, z chęcią bym skorzystał.
avatar studencki Uczelnie wspominam bardzo dobrze, dużo ciekawych ćwiczeń, które rozwijają umiejętności studenta.

zadowolenie

przygotowanie do pracy

Aplikuj

  1. Przygotuj dokumenty do rejestracji internetowej:
    • świadectwo dojrzałości
    • dowód osobisty
    • zdjęcie legitymacyjne w formie elektronicznej
  2. Przejdź do E-REKRUTACJI otwiera się w nowej karcie i wypełnij formularz rekrutacyjny
  3. Dostarcz wymagane dokumenty (pocztą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / pocztą tradycyjną lub osobiście)

Czesne

Czesne w roku akademickim 2024/25 wynosi 2850 zł za semestr.

Sprawdź, jak obniżyć czesne

Opłaty w ratach

Wpisowe

Jednorazowa, bezzwrotna opłata rekrutacyjna z tytułu podjęcia studiów w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku wynosi 85 zł. Wpłaty prosimy dokonywać na numer konta:

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku
al. Kilińskiego 12, 09-402 Płock
Santander Bank Polska s.a. 78 1090 1333 0000 0000 3300 9288

Kontakt 

Sekretariat Komisji Rekrutacyjnej
09-402 Płock, al. Kilińskiego 12, budynek A, pokój nr 1
tel. 24 36 64 100, 36 64 150
661 121 122 - dyżur poniedziałek - niedziela w godz. 8:00 - 18:00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

czynny:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 8:00 - 15:00
środa w godz. 8:00 - 17:00
pierwsza i druga sobota miesiąca w godz. 8:00 - 15:00

 

rekrutacja

STUDIA PIERWSZEGO (LICENCJAT, INŻYNIER)
I DRUGIEGO (MAGISTER) STOPNIA
ORAZ JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Iława

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Wyszków

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polityka prywatności | Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Strona internetowa Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku została sfinansowana w ramach realizacji projektu:  „Równość w edukacji 2.0 - kompleksowy program wsparcia w zakresie dostępności w Szkole Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych