Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica

Jesteś tutaj:

Pedagogika

Poziom: studia I stopnia

Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)

Uzyskany tytuł: licencjat

Specjalności

Jeśli pasjonuje cię praca z trudną młodzieżą, marzysz o  założeni własnej poradni pedagogicznej, chcesz realizować się w zakresie resocjalizacji, interesują cię zagadnienia społeczne to kierunek właśnie dla ciebie. To tylko część z możliwości, które daje ci ukończenie studiów na kierunku pedagogika.

Zdobędziesz wiedzę z zakresu  pedagogiki, jej struktury i poszczególnych elementów. Nauczymy cię diagnozować problemu i umiejętnie dobierać sposoby ich rozwiązywania. Dzięki zajęciom prowadzonym przez praktyków zdobędziesz aktualną i poszukiwaną na rynku pracy wiedzę. Duża część zajęć odbywa w formie warsztatów. Opanujesz metody, środki i formy działalności zawodowej.

Zadbamy także o rozwój twoich uzdolnień, tak potrzebnych przy wykonywaniu zawodu pedagoga. Studiując Pedagogikę w SWPW zdobędziesz szeroką wiedzę socjologiczną, czy psychologiczną. Pokażemy ci jak łączyć teorię z praktyką, a wiedzę z umiejętnościami i kompetencjami społecznymi. Nauczymy wykorzystania nowoczesnych środków dydaktycznych w procesie edukacji. Dowiesz się jak w odpowiedni i efektywny sposób aranżować przestrzeń edukacyjną.

Nasze atuty

Wśród przedmiotów na kierunku Pedagogika odnajdziesz m.in.:

 • Antropologię kulturowa
 • Współczesne koncepcje filozofii i etyki
 • Współczesne problemy socjologii
 • Współczesne problemy psychologii
 • Podstawy badań społecznych
 • Metodologię badań pedagogicznych
 • Pedagogikę międzykulturowa
 • Politykę i prawo oświatowe
 • Wybrane zagadnienia z pedagogiki społecznej i opiekuńczej

Dajemy ci możliwość kontynuowania nauki na studiach II stopnia (magisterskich) na kierunkach Administracja, Pedagogika i Zarządzanie.

Absolwenci o nas

avatar studencki  Dużo osób z rocznika wykonuje pracę zgodnie z kierunkiem wykształcenia, wykładowcy pomocni i dostępni dla studentów, obsługa również.
 avatar studencki W Uczelni szczególnie ważne było dla mnie życzliwe podejście do studenta zarówno wykładowców, jak i pracowników administracyjnych.
 avatar studencki

Jestem bardzo dumna, że miałam szczęście studiować na tej Uczelni. Poznałam wspaniałych ludzi, którzy skutecznie wpłynęli na mój rozwój. Aktualnie pełnię funkcję dyrektora. Świetna szkoła, wspaniali ludzie - polecam gorąco

 
zadowolenie

przygotowanie do pracy

Aplikuj

 1. Przygotuj dokumenty do rejestracji internetowej:
  • świadectwo dojrzałości
  • dowód osobisty
  • zdjęcie legitymacyjne w formie elektronicznej
 2. Przejdź do E-REKRUTACJI otwiera się w nowej karcie i wypełnij formularz rekrutacyjny
 3. Dostarcz wymagane dokumenty (pocztą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / pocztą tradycyjną lub osobiście)

Czesne

Czesne w roku akademickim 2024/25 wynosi 2480 zł za semestr.

Sprawdź, jak obniżyć czesne

Opłaty w ratach


Wpisowe

Jednorazowa, bezzwrotna opłata rekrutacyjna z tytułu podjęcia studiów w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku wynosi 85 zł. Wpłaty prosimy dokonywać na numer konta:

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku
al. Kilińskiego 12, 09-402 Płock
Santander Bank Polska s.a. 78 1090 1333 0000 0000 3300 9288

Kontakt 

Filia w Iławie - Sekretariat Komisji Rekrutacyjnych
ul. Kościuszki 18, 14-200 Iława
tel. 89 648 70 65, tel/fax 89 648 27 56, tel. 89 648 81 93

661 121 122 - dyżur poniedziałek - niedziela w godz. 8:00 - 18:00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

czynny:
poniedziałek - piątek w godz. 8:00 – 15:00

rekrutacja

STUDIA PIERWSZEGO (LICENCJAT, INŻYNIER)
I DRUGIEGO (MAGISTER) STOPNIA
ORAZ JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Iława

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Wyszków

661 121 122

(wyłącznie w sprawach rekrutacji)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polityka prywatności | Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Strona internetowa Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku została sfinansowana w ramach realizacji projektu: „Równość w edukacji 2.0 - kompleksowy program wsparcia w zakresie dostępności w Szkole Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych