UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

Senat Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku na ostatnim posiedzeniu podjął uchwałę o przekształceniu większości prowadzonych kierunków studiów na studia o profilu praktycznym. Oznacza to, że od początku najbliższego roku akademickiego studenci Włodkowica będą studiować nie tylko wiedzę teoretyczną, ale jeszcze w szerszym zakresie nabywać umiejętności praktyczne.

 

UCZELNIA O PROFILU PRAKTYCZNYM to uczelnia, która kładzie nacisk na realizację zajęć służących zdobywaniu przez studenta umiejętności przydatnych w pracy zawodowej. W trakcie studiów o profilu praktycznym nacisk kładzie się na maksymalizację liczby zajęć o charakterze praktycznym tj.: laboratoria, zajęcia metodą projektu, konwersatoria, ćwiczenia, seminaria, które w programie studiów stanowią ponad połowę programu kształcenia.

 

Oprócz wiedzy ogólnej przekazywanej w ramach przedmiotów ogólnouczelnianych oraz wiedzy specjalistycznej w zakresie studiowanego kierunku nasza Uczelnia wprowadza dodatkowe przedmioty, kompleksowo przygotowujące do korzystania z technologii informacyjnych, prowadzenia własnej działalności gospodarczej, kształcenia ustawicznego i kreowania własnej kariery zawodowej, oraz przygotowaniem do prowadzenia badań społecznych a także do przestrzegania dobrych manier i właściwego obycia w różnych środowiskach zawodowych.

 

Kluczowym elementem studiów o profilu praktycznym jest szeroka współpraca Uczelni z podmiotami publicznoprawnymi, gospodarczymi oraz organizacjami pozarządowymi, w zakresie opracowywania programów kształcenia oraz w zakresie prowadzenia zajęć praktycznych przez pracowników tych instytucji. Ma to o tyle znaczenie, że znowelizowana Ustawa o szkolnictwie wyższym umożliwia coraz szersze angażowanie do procesu dydaktycznego magistrów, o ile posiadają „znaczące doświadczenie zawodowe zdobyte poza uczelnią w dziedzinie związanej z kierunkiem studiów". Bazując na wybitnych praktykach, uczelnie będą w stanie dostosowywać swoje kierunki studiów i treści przekazywane na zajęciach do potrzeb rynku pracy, co aktualnie jest trudne do wykonania.

 

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku będąc członkiem Izby Gospodarczej Regionu Płockiego oraz dysponując szeregiem porozumień o współpracy z pracodawcami i przedsiębiorstwami działającymi na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym w zakresie prowadzenia praktyk i staży umożliwi swoim studentom nabycie umiejętności praktycznych i doświadczenia zawodowego niezbędnego na rynku pracy. W celu ułatwienia przejścia ze środowiska akademickiego do zawodowego proponujemy naszym studentom cykl zajęć pt. „Przygotowanie do praktyki zawodowej" przygotowujących młodych ludzi do aktywnego poszukiwania i zdobywania pracy.

 

Z wielu badań wynika, że dla pracodawców znaczenia nie mają oceny absolwentów, rozpoznawalność uczelni, ani zdobywane przez nią certyfikaty i „laurki". Kluczowe znaczenie dla pracodawców mają kwalifikacje i kompetencje studentów. Dlatego też, w odpowiedzi na oczekiwania pracodawców, SWPW dostosowuje programy kształcenia tak, aby w maksymalny sposób połączyć gruntowną wiedzę z danej dziedziny, popartą doświadczeniem w branży, z doskonaleniem kompetencji społecznych.

Dlaczego warto wybrać uczelnię o profilu praktycznym?

  • Mniej nudnych wykładów, więcej ćwiczeń, laboratoriów i konwersatoriów prowadzonych przez doświadczonych menedżerów;
  • Rozwiązywanie problemów metodą projektu w warunkach zbliżonych do autentycznego środowiska zawodowego;
  • Praktyki i staże umożliwiające znalezienie bardziej atrakcyjnej pracy;
  • Praktyczne zastosowanie technologii informacyjnych w życiu prywatno-zawodowym;
  • Możliwość rozwoju osobistego poprzez doskonalenie kompetencji społecznych (umiejętność autoprezentacji, wypowiedzi, asertywności, ogłady towarzyskiej);
  • Nabywanie umiejętności zespołowego rozwiązywania problemów oraz odnajdywanie swoich ról grupowych;
  • Kompleksowe przygotowanie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Ciekawa pozycja na rynku wydawniczym

Polecamy Państwa uwadze nową, ciekawą pozycję na rynku wydawnicznym. Sławomir ZalewskiKontrola...

WIĘCEJ

Wsparcie dla studentów

Szanowni Państwo,uprzejmie informujemy, że w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica...

WIĘCEJ

Pozytywna ocena dla pedagogiki

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej, po zapoznaniu się z raportem zespołu...

WIĘCEJ

Dyplom dla Płocka

Drodzy studenci, ogłoszono XVI edycję konkursu „Dyplom dla Płocka” na...

WIĘCEJ

Profesjonalny Profilaktyk

Studenci kierunku Pedagogika naszej Uczelni mieli możliwość udziału w bezpłatnym...

WIĘCEJ

Zielona energia we Włodkowicu

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku zawarła 15 października...

WIĘCEJ