UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

Senat Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku na ostatnim posiedzeniu podjął uchwałę o przekształceniu większości prowadzonych kierunków studiów na studia o profilu praktycznym. Oznacza to, że od początku najbliższego roku akademickiego studenci Włodkowica będą studiować nie tylko wiedzę teoretyczną, ale jeszcze w szerszym zakresie nabywać umiejętności praktyczne.

 

UCZELNIA O PROFILU PRAKTYCZNYM to uczelnia, która kładzie nacisk na realizację zajęć służących zdobywaniu przez studenta umiejętności przydatnych w pracy zawodowej. W trakcie studiów o profilu praktycznym nacisk kładzie się na maksymalizację liczby zajęć o charakterze praktycznym tj.: laboratoria, zajęcia metodą projektu, konwersatoria, ćwiczenia, seminaria, które w programie studiów stanowią ponad połowę programu kształcenia.

 

Oprócz wiedzy ogólnej przekazywanej w ramach przedmiotów ogólnouczelnianych oraz wiedzy specjalistycznej w zakresie studiowanego kierunku nasza Uczelnia wprowadza dodatkowe przedmioty, kompleksowo przygotowujące do korzystania z technologii informacyjnych, prowadzenia własnej działalności gospodarczej, kształcenia ustawicznego i kreowania własnej kariery zawodowej, oraz przygotowaniem do prowadzenia badań społecznych a także do przestrzegania dobrych manier i właściwego obycia w różnych środowiskach zawodowych.

 

Kluczowym elementem studiów o profilu praktycznym jest szeroka współpraca Uczelni z podmiotami publicznoprawnymi, gospodarczymi oraz organizacjami pozarządowymi, w zakresie opracowywania programów kształcenia oraz w zakresie prowadzenia zajęć praktycznych przez pracowników tych instytucji. Ma to o tyle znaczenie, że znowelizowana Ustawa o szkolnictwie wyższym umożliwia coraz szersze angażowanie do procesu dydaktycznego magistrów, o ile posiadają „znaczące doświadczenie zawodowe zdobyte poza uczelnią w dziedzinie związanej z kierunkiem studiów". Bazując na wybitnych praktykach, uczelnie będą w stanie dostosowywać swoje kierunki studiów i treści przekazywane na zajęciach do potrzeb rynku pracy, co aktualnie jest trudne do wykonania.

 

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku będąc członkiem Izby Gospodarczej Regionu Płockiego oraz dysponując szeregiem porozumień o współpracy z pracodawcami i przedsiębiorstwami działającymi na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym w zakresie prowadzenia praktyk i staży umożliwi swoim studentom nabycie umiejętności praktycznych i doświadczenia zawodowego niezbędnego na rynku pracy. W celu ułatwienia przejścia ze środowiska akademickiego do zawodowego proponujemy naszym studentom cykl zajęć pt. „Przygotowanie do praktyki zawodowej" przygotowujących młodych ludzi do aktywnego poszukiwania i zdobywania pracy.

 

Z wielu badań wynika, że dla pracodawców znaczenia nie mają oceny absolwentów, rozpoznawalność uczelni, ani zdobywane przez nią certyfikaty i „laurki". Kluczowe znaczenie dla pracodawców mają kwalifikacje i kompetencje studentów. Dlatego też, w odpowiedzi na oczekiwania pracodawców, SWPW dostosowuje programy kształcenia tak, aby w maksymalny sposób połączyć gruntowną wiedzę z danej dziedziny, popartą doświadczeniem w branży, z doskonaleniem kompetencji społecznych.

Dlaczego warto wybrać uczelnię o profilu praktycznym?

  • Mniej nudnych wykładów, więcej ćwiczeń, laboratoriów i konwersatoriów prowadzonych przez doświadczonych menedżerów;
  • Rozwiązywanie problemów metodą projektu w warunkach zbliżonych do autentycznego środowiska zawodowego;
  • Praktyki i staże umożliwiające znalezienie bardziej atrakcyjnej pracy;
  • Praktyczne zastosowanie technologii informacyjnych w życiu prywatno-zawodowym;
  • Możliwość rozwoju osobistego poprzez doskonalenie kompetencji społecznych (umiejętność autoprezentacji, wypowiedzi, asertywności, ogłady towarzyskiej);
  • Nabywanie umiejętności zespołowego rozwiązywania problemów oraz odnajdywanie swoich ról grupowych;
  • Kompleksowe przygotowanie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Profesjonalny Profilaktyk

Studenci kierunku Pedagogika naszej Uczelni mieli możliwość udziału w bezpłatnym...

WIĘCEJ

Zielona energia we Włodkowicu

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku zawarła 15 października...

WIĘCEJ

Sukces naszego wykładowcy

Miło nam poinformować, iż prof. SWPW dr hab. inż. Remigiusz...

WIĘCEJ

XXIX Inauguracja Roku Akademickiego

Nadzwyczajne Posiedzenie Senatu z okazji XXIX Inauguracji Roku Akademickiego 2020/2021 już za...

WIĘCEJ

Grywalizacja w edukacji na odległość

14 maja 2020 roku odbyło się webinarium o nazwie „Nowa...

WIĘCEJ

Wypożyczalnia otwarta

UWAGA! BIBLIOTEKA Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Plocku uruchamia WYPOŻYCZALNIĘ. Wypożyczalnia...

WIĘCEJ