UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Wysokie stypendia

Każdy nasz student może ubiegać się o przyznanie stypendium. Świadczenia pomocy materialnej dotowane są ze środków Budżetu Państwa. Bez względu na to, czy studiujesz w formie stacjonarnej, czy niestacjonarnej możesz ubiegać się o:
• stypendium socjalne,
• stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych,
• stypendium Rektora dla najlepszych studentów,
• zapomogę jednorazową.

Ponadto studenci niepełnosprawni mogą ubiegać się o dopłaty na poczet dojazdów do uczelni ze środków PFRON.

Brak ukrytych opłat

Wszystkie koszta związane ze studiowaniem w SWPW są ogólnodostępne.
Dogodny system opłat ratalnych. U nas płacisz tylko za 10 miesięcy (za realny czas nauki, a nie za wakacje)!

Przyjazna atmosfera

Uważamy, że w uczelni najważniejszy jest student. Dlatego też dbamy o przyjazną atmosferę, a nasi wykładowcy są zawsze otwarci na kontakt z bracią studencką.

Rabaty w czesnym dla naszych absolwentów

Nasi absolwenci otrzymują rabaty:

- w czesnym na studiach podyplomowych dla absolwentów studiów I i II stopnia w SWPW
- w czesnym na studiach podyplomowych dla absolwentów studiów podyplomowych SWPW
- we wpisowym na studia II stopnia dla absolwentów studiów I stopnia SWPW

Zniżki

Nasi studenci otrzymują zniżki na korzystanie z elementów infrastruktury uczelni: akademika, komercyjnego wynajmu siłowni, hali sportowej, sauny, sali do baletu, sali do sztuk walki.

Sprzęt dla osób niepełnosprawnych – bezpłatne wypożyczenie

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku udostępnia bezpłatnie swoim studentom sprzęt dla osób niepełnosprawnych. Mają oni możliwość wypożyczenia na cały semestr sprzętu, który ułatwi im studiowanie. W jego skład weszły specjalne tablety, klawiatury i laptopy, dyktafony, syntezatory mowy, powiększalniki lupy elektroniczne, systemy sterowania komputerowego Smart Navy.

Infrastruktura uczelni przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych

Nasza baza lokalowa to zwarty kompleks budynków w centrum Płocka. Nie musisz przemieszczać się po mieście pomiędzy zajęciami.

Materiały dydaktyczne dostępne przez Internet i z Biblioteki

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku łączy tradycyjne studiowanie z nowoczesnymi sposobami kształcenia studentów z wykorzystaniem Internetu oraz urządzeń mobilnych. W tym celu funkcjonuje internetowa platforma edukacyjna WLODEK, nadzorowana przez Studium Kształcenia na Odległość (SKO).
Na platformie znajdują się materiały dydaktyczne z wybranych przedmiotów, dzięki czemu studenci mają możliwość nauki w dowolnym miejscu, dowolnym czasie i dowolnym tempie. Udostępnione w Inter-necie materiały stanowią również doskonałe uzupełnienie zajęć tradycyjnych. Aby przygotować studentów do edukacji na odległość, opracowano specjalny kurs dotyczący obsługi platformy oraz przedstawiający podstawowe zagadnienia związane ze studiowaniem zdalnym. Ponadto w trakcie trwania studiów pracownicy SKO udzielają pomocy studentom we właściwym i efektywnym wykorzystaniu portalu internetowego w procesie kształcenia.

Bezpłatne konsultacje z doradcą zawodowym

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje z doradcą zawodowym w celu wyboru właściwej ścieżki edukacyjnej. Obejmują one: indywidualne konsultacje, testy predyspozycji zawodowych, badania cech osobowościowych, rozmowy indywidualne. Z konsultacji mogą  skorzystać wszyscy zainteresowani, nie tylko kandydaci na studia w SWPW. Odbywają się one w siedzibie Uczelni, budynek A, pokój nr 1.
Kursy  umożliwiające uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych

Własny akademik i centrum sportowo – rekreacyjne

Dom Studencki SWPW to nowoczesny kompleks położony w centrum miasta. Usytuowanie Akademika w spokojnej dzielnicy, u zbiegu ulic Misjonarskiej i Padlewskiego, gwarantuje komfortowe warunki do studiowania oraz wypoczynku. Dużą zaletą  jest bliskość kampusu Uczelni.
W każdym pokoju znajduje się indywidualny telefon stacjonarny i łącze internetowe. Funkcjonalne i nowoczesne wyposażenie zapewnia studentom świetne warunki do pracy.
W podziemiach budynku zlokalizowana jest część klubowa. W skład kompleksu wchodzą ponadto: parking oraz teren rekreacyjno – wypoczynkowy, przystosowany do urządzania imprez plenerowych. Budynek wyposażony jest w system stałego monitoringu. Akademik przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Centrum Sportowo-Rekreacyjne to nowoczesny kompleks, na który składają się: hala sportowa, sale gimnastyczne, sala sztuk walki, siłownia, boisko do tenisa ziemnego, dwie sauny, urządzenia do masażu wodnego i tradycyjnego, gabinet kosmetyczny z odnową biologiczną, solarium, kawiarnia.
Centrum to przestronny i wielofunkcyjny budynek, wyposażony w sprzęt wiodących firm. Zajęcia prowadzi wyspecjalizowana kadra instruktorów i trenerów. Na terenie Centrum realizowane są rozmaite przedsięwzięcia z zakresu sportu, rekreacji i rehabilitacji ruchowej. Kompleks dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 

4 kierunki magisterskie, 5 licencjackich, 1 inżynierski

Studia II stopnia prowadzimy na kierunkach: Administracja, Pedagogika, Zarządzanie.
Studia I stopnia proponujemy na kierunkach: Administracja, Bezpieczeństwo narodowe, Informatyka (inżynierskie), Pedagogika, Wychowanie fizyczne, Zarządzanie

Jednolite studia magisterskieprowadzimy na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Ponad 30 specjalności

W ramach prowadzonych kierunków oferujemy wiele ciekawych specjalności.

Studia podyplomowe

W ofercie edukacyjnej Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku oprócz studiów I i II stopnia znaczące miejsce zajmują studia podyplomowe, które z założenia wpisują się w ideę kształcenia przez całe życie (lifelong learning).
Studia podyplomowe są formą kształcenia przeznaczoną dla osób posiadających wyższe wykształcenie magisterskie, licencjackie lub inżynierskie. Stwarzają możliwość nabycia, pogłębienia i aktualizacji kompetencji do skutecznej realizacji wybranych celów zawodowych. Zapewniają udział w zróżnicowanych formach zajęć dydaktycznych, takich jak wykłady, ćwiczenia, zajęcia warsztatowe i laboratoryjne.
W programach wszystkich zakresów studiów podyplomowych zostały uwzględnione zarówno potrzeby współczesnego rynku pracy, jak i oczekiwania studentów. Dzięki zindywidualizowanemu procesowi nauczania Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku zapewnia każdemu słuchaczowi możliwość kształcenia w wybranym zakresie studiów podyplomowych poprzez dobranie odpowiednich i kompleksowych rozwiązań dydaktycznych.
Po ukończeniu studiów podyplomowych słuchacze otrzymują świadectwa zgodne z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 10 lutego 2017 r. (Dz. U. 2017, poz. 279).


 

Ekologiczna inwestycja we Włodkowicu ze wsparciem uniijnym

To kolejna inwestycja proekologiczna w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica...

WIĘCEJ

XXX Inauguracja Roku Akademickiego

Rektor oraz Senat Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku...

WIĘCEJ

Pozytywna ocena Informatyki

Miło nam poinformować, że kierunek INFORMATYKA po raz kolejny otrzymał...

WIĘCEJ

Pisanie i czytanie w pedagogice Montessori

"Pisanie i czytanie w pedagogice Montessori" to temat dwuczęściowych warsztatów...

WIĘCEJ

Ciekawa pozycja na rynku wydawniczym

Polecamy Państwa uwadze nową, ciekawą pozycję na rynku wydawnicznym. Sławomir ZalewskiKontrola...

WIĘCEJ

Wsparcie dla studentów

Szanowni Państwo,uprzejmie informujemy, że w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica...

WIĘCEJ