UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem


Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku jest jedną z najstarszych niepaństwowych uczelni w Polsce. Wszelkie działania podejmowane przez władze Uczelni mają na celu szeroko pojęte dobro studenta, ponieważ naukową atmosferę każdej uczelni tworzą przede wszystkim ludzie. Takie pojmowanie rzeczywistości pozwala na kształcenie specjalistów, ludzi w należyty sposób wyposażonych w wiedzę i umiejętności niezbędne na współczesnym, wymagającym rynku pracy.
Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku istnieje na rynku edukacyjnym ponad 25 lat. Kształci na 5 kierunkach licencjackich, 1 inżynierskim oraz 3 magisterskich. W swojej ofercie edukacyjnej Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku posiada także szeroki pakiet studiów podyplomowych.

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku to uczelnia o profilu praktycznym, tak więc kładzie nacisk na realizację zajęć służących zdobywaniu przez studenta umiejętności przydatnych w pracy zawodowej. Istotna jest maksymalizacja liczby zajęć o charakterze praktycznym, tj. laboratoria, zajęcia metodą projektu, ćwiczenia, seminaria, konwersatoria. Uczelnia łącząc w procesie edukacji tradycję z nowoczesnością proponuje swoim studentom elastyczny tryb kształcenia z wykorzystaniem Internetu.