UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

ark_znak

 

Akademia Rozwoju Kompetencji (ARK) to projekt, na realizację którego Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku pozyskała fundusze ze środków unijnych. ARK dotyczył bezpłatnych studiów dziennych.

Proponowaliśmy studia na dwóch nowoczesnych specjalnościach, tj. zarządzanie projektem i administracja samorządowa.

 

Był to kolejny wieloletni projekt rozwojowy realizowany przez Szkołę Wyższą im. Pawła Włodkowica w Płocku współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Na jego realizację w okresie pięciu lat pozyskano blisko 12 mln zł z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

Głównych celem projektu było wdrożenie nowoczesnych programów kształcenia, które jak najlepiej przygotowują absolwentów do funkcjonowania na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. W ramach projektu przewidziano całkowicie bezpłatne dzienne studia licencjackie dla 360 studentów (po 120 osób przez trzy lata) na dwóch specjalnościach: Zarządzanie projektem na Wydziale Zarządzania, Administracja samorządowa na Wydziale Administracji.

W celu wzmocnienia praktycznych elementów nauczania przewidziano w trakcie studiów szereg spotkań panelowych z pracodawcami dotyczących perspektyw rozwojowych rynku pracy dla specjalistów danej branży. Ponadto zaplanowano, iż wszyscy studenci wezmą udział na w czterotygodniowych praktykach w przedsiębiorstwach i instytucjach oraz 20% studentów skorzystać będzie mogło z 3-miesięcznych staży, w ramach których otrzymają wynagrodzenie do 2400 zł brutto na miesiąc.

W ramach projektu „Akademia Rozwoju Kompetencji” przewidziano również wdrożenie nowoczesnego modelu zarządzania jakością w uczelni, czyli wdrożenie informatycznego modelu obsługi studenta (m.in. zautomatyzowanie czynności związanych z obsługą studenta oraz usprawnienie komunikacji pomiędzy studentem i uczelnią: program do kompleksowej obsługi uczelni wyposażony w moduły tj.: rekrutacja, dziekanat, elektroniczna legitymacja studencka, kasa, rozliczenie studentów, planowanie zajęć itp.).  Partnerem projektu było Towarzystwo Naukowe Płockie.

 

 

ark_stopka

 

Projekt współfinansowany ze środkó Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Informacja dla czytelników

Uwaga! Zazwyczaj maj miesiącem bez kar, a w Wypożyczalni Biblioteki SWPW...

WIĘCEJ

Grywalizacja w edukacji na odległość

14 maja 2020 roku odbyło się webinarium o nazwie „Nowa...

WIĘCEJ

O edukacji zdalnej i rekrutacji

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z dr. inż. Robertem Żakiem, prorektorem...

WIĘCEJ

Wypożyczalnia otwarta

UWAGA! BIBLIOTEKA Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Plocku uruchamia WYPOŻYCZALNIĘ. Wypożyczalnia...

WIĘCEJ

Zajęcia on-line

Nadzwyczajna sytuacja epidemiologiczna zmusza nas do podejmowania odważnych decyzji i...

WIĘCEJ

W trosce o ochronę zdrowia społeczności akademickiej

Epidemia koronawirusa niesie wiele osobistych i zbiorowych zagrożeń. Skuteczne przeciwdziałanie...

WIĘCEJ