UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

Senat Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku na ostatnim posiedzeniu podjął uchwałę o przekształceniu większości prowadzonych kierunków studiów na studia o profilu praktycznym. Oznacza to, że od początku najbliższego roku akademickiego studenci Włodkowica będą studiować nie tylko wiedzę teoretyczną, ale jeszcze w szerszym zakresie nabywać umiejętności praktyczne.

 

UCZELNIA O PROFILU PRAKTYCZNYM to uczelnia, która kładzie nacisk na realizację zajęć służących zdobywaniu przez studenta umiejętności przydatnych w pracy zawodowej. W trakcie studiów o profilu praktycznym nacisk kładzie się na maksymalizację liczby zajęć o charakterze praktycznym tj.: laboratoria, zajęcia metodą projektu, konwersatoria, ćwiczenia, seminaria, które w programie studiów stanowią ponad połowę programu kształcenia.

 

Oprócz wiedzy ogólnej przekazywanej w ramach przedmiotów ogólnouczelnianych oraz wiedzy specjalistycznej w zakresie studiowanego kierunku nasza Uczelnia wprowadza dodatkowe przedmioty, kompleksowo przygotowujące do korzystania z technologii informacyjnych, prowadzenia własnej działalności gospodarczej, kształcenia ustawicznego i kreowania własnej kariery zawodowej, oraz przygotowaniem do prowadzenia badań społecznych a także do przestrzegania dobrych manier i właściwego obycia w różnych środowiskach zawodowych.

 

Kluczowym elementem studiów o profilu praktycznym jest szeroka współpraca Uczelni z podmiotami publicznoprawnymi, gospodarczymi oraz organizacjami pozarządowymi, w zakresie opracowywania programów kształcenia oraz w zakresie prowadzenia zajęć praktycznych przez pracowników tych instytucji. Ma to o tyle znaczenie, że znowelizowana Ustawa o szkolnictwie wyższym umożliwia coraz szersze angażowanie do procesu dydaktycznego magistrów, o ile posiadają „znaczące doświadczenie zawodowe zdobyte poza uczelnią w dziedzinie związanej z kierunkiem studiów". Bazując na wybitnych praktykach, uczelnie będą w stanie dostosowywać swoje kierunki studiów i treści przekazywane na zajęciach do potrzeb rynku pracy, co aktualnie jest trudne do wykonania.

 

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku będąc członkiem Izby Gospodarczej Regionu Płockiego oraz dysponując szeregiem porozumień o współpracy z pracodawcami i przedsiębiorstwami działającymi na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym w zakresie prowadzenia praktyk i staży umożliwi swoim studentom nabycie umiejętności praktycznych i doświadczenia zawodowego niezbędnego na rynku pracy. W celu ułatwienia przejścia ze środowiska akademickiego do zawodowego proponujemy naszym studentom cykl zajęć pt. „Przygotowanie do praktyki zawodowej" przygotowujących młodych ludzi do aktywnego poszukiwania i zdobywania pracy.

 

Z wielu badań wynika, że dla pracodawców znaczenia nie mają oceny absolwentów, rozpoznawalność uczelni, ani zdobywane przez nią certyfikaty i „laurki". Kluczowe znaczenie dla pracodawców mają kwalifikacje i kompetencje studentów. Dlatego też, w odpowiedzi na oczekiwania pracodawców, SWPW dostosowuje programy kształcenia tak, aby w maksymalny sposób połączyć gruntowną wiedzę z danej dziedziny, popartą doświadczeniem w branży, z doskonaleniem kompetencji społecznych.

Dlaczego warto wybrać uczelnię o profilu praktycznym?

  • Mniej nudnych wykładów, więcej ćwiczeń, laboratoriów i konwersatoriów prowadzonych przez doświadczonych menedżerów;
  • Rozwiązywanie problemów metodą projektu w warunkach zbliżonych do autentycznego środowiska zawodowego;
  • Praktyki i staże umożliwiające znalezienie bardziej atrakcyjnej pracy;
  • Praktyczne zastosowanie technologii informacyjnych w życiu prywatno-zawodowym;
  • Możliwość rozwoju osobistego poprzez doskonalenie kompetencji społecznych (umiejętność autoprezentacji, wypowiedzi, asertywności, ogłady towarzyskiej);
  • Nabywanie umiejętności zespołowego rozwiązywania problemów oraz odnajdywanie swoich ról grupowych;
  • Kompleksowe przygotowanie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Grant dla naszego wykładowcy

Wykładowca naszej uczelni, dr Tadeusz  Milke otrzymał grant badawczy na...

środa, 20 czerwiec 2018

WIĘCEJ

Tak dla sali koncertowej

W dn. 28 maja 2018 r. Senat Szkoły Wyższej im...

wtorek, 29 maj 2018

WIĘCEJ

Nie stój - inwestuj!

8 kwietani 2018 r. nasi studenci uczestniczyli w wykładzie zatytułowanym...

piątek, 13 kwiecień 2018

WIĘCEJ

Religia a biznes

W dniu 24 marca 2018 roku odbyło się seminarium na...

piątek, 13 kwiecień 2018

WIĘCEJ

Konkurs na granty badawcze

Informujemy, że Prezydent Miasta Płocka ogłosił konkurs na granty badawcze...

wtorek, 06 luty 2018

WIĘCEJ

Włodkowic patronem naukowym Uniwersytetu Trzeciego Wieku powiatu płockiego

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku objęła patronatem naukowym...

środa, 04 październik 2017

WIĘCEJ